روف گاردن پشت بامی سبز

با زندگی ماشینی لزوم داشتن محیطی سبز حداقل در زمان های استراحت یا حضور در محیط غیر ماشینی بشدت احساس می شود روف گاردن این امکان را فراهم میکند ولو شده برای اندکی در محیط سبز و ارامش بخشی حضور داشته باشیم روف گاردن در واقع خلق فضای سبز بر روی پشت بام و یا محیط های مد نظر ما است، تا از این طریق طبیعت را در زندگی شهری وارد کرده و از آن استفاده کنیم. بنابراین به هر نوع فضای سبزی که بر روی بام قرار داده میشود، روف گاردن گفته می شود که شامل مجموعه ای از گیاهان سبز، آبنما، آلاچیق، مبلمان باغی، سایبان، محصولات کشاورزی نماباغ و سایر ملزومات وابسته دیگر با توجه به مساحت موجود در محیط می باشد.

طراحی و اجرای روف گاردن

در روف گاردن بعد از زیرساخت سازی یا ایزوگام پشت بام و تعبیه خروجی اب اقدام به تعبیه چمن در محیط میشود در روش متمرکز می توانید درختان و بوته های متنوع بستگی به سلیقه خود را در محیط اضافه کنید چرا که وسعت زیادی برای اینکار در اختیار دارید و فضا سازی لازم هم در کنار طراحی اصلی وجود دارد

فیلترینگ در روف گاردن

فیلترینگ در روف گاردن مجموعه اقداماتی است که طی آن از انتقال املاح خاک به لایه های پایین تر محیط جلوگیری میشود. این عمل به واسطه قرار دادن لایه ای از الیاف، انجام می گیرد. عدم انجام این عملیات باعث تغییر محسوس بافت خاک و انسداد مسیر های زهکشی روف گاردن می گردد.

چه پوششی مناسب روف گاردن است

نکته اصلی در ساخت روف گاردن، ایجادیک  فضای سبز مناسب است و همه هزینه هایی که به جهت ساخت روف گاردن انجام می شود، برای رسیدن به این محیط سبز است. با وجود اینکه گیاهان روف گاردن همان گیاهانی هستند که بر روی زمین کاشته می شوند، اما باید در انتخاب گیاه مناسب به خصوصیت  محیطی و خود پوشش  توجه کرده و گیاهانی را برگزید که در روف گاردن ماندگاری بیشتری داشته باشند. فاکتور های مانند میزان رشد ریشه، میزان تحمل گیاه در مقابل گرما و نور مستقیم خورشید و همچنین میزان پایداری آن در مقابل وزش باد های شدید از جمله مواردی است که باید در زمان خرید پوشش انتخابی به آن توجه گردد.

 

 

ارسال یک نظر

logo-samandehi