رنگ آمیزی مناسب برای محیط های شغلی

محیط کار معمولا فضایی است که علاوه بر حس ارامش بتواند باعث تقویت حس تنوع و عدم کسالت نیز شود. بنابراین قبل از انجام هرکاری بهتر است اصول اساسی طراحی داخلی یک اتاق کار مناسب را در نظر بگیرید.در نظر گرفتن این اصول و رنگ کردن در و دیوار و ابزار و وسایل در محیط کار با رنگ‌های خاص، باعث افزایش کارایی فرد و کارکنان در محیط کار می‌شود. بهتر است محیط‌ های کاری را طوری طراحی کنیم که برای کارکنان و کارگران محیطی جذاب، آرامش بخش و عاری از هرگونه فشار عصبی و روانی باشد.

تاثیر رنگ ها بر بهره وری

مطالعات علمی درباره رنگ ها نشان داده‌اند رنگ‌ها نه تنها حالات روحی ما را دستخوش تعغییر میکنند، بلکه به شدت روی بهره‌وری ما به جهت بهتر یا بدتر شدن تاثیر میگذارند.به همین دلیل بهتر است در محل کار خود آمیزه ای از رنگ‌های مهیج استفاده کنید تا بتوان نتیجه و بازده‌ی خوب کاری و خلاقیت را بالا برد.

 

چه رنگ های مناسب محل کار است

رنگ سفید

طبق معمول رنگ سفید پرچمدار است.این رنگ ابتدایی‌ترین رنگی است که در هر محیط استفاده می‌شود . اما آیا میدانید که به دلیل نشانه وضوح و شفافیت در کار، آرامش و سکون موجود در این رنگ، سفید رنگ مناسب اتاق کار یا محیط های شغلی است؟ معمولا از این رنگ برای دیوارهای ادارت استفاده می‌شود؛ اما نکته منفی رنگ سفید عادت پذیری به این رنگ است که گاهی واقعا روی اعصاب می رود!

رنگ قرمز

حرارت را به محل کار خود بیاورید. یک رنگ پرشور الهام‌بخش، که رنگ عشق، کپسول‌های آتش‌نشانی و کامیون‌های آتش نشانی نیز است، طول موح ان باعث افزایش ضربان قلب و جریان خون می‌شود. با این همه کمالات، می‌توان گفت اگر می‌خواهید دفتر کارتان چیزی باشد که خیلی سریع توجه کارمندانتان را جلب کند،قرمز رنگ مناسب ان است.

رنگ آمیزی اتاق یا محل کار بطور فزاینده ای در کارایی ما و یا کارمندان تاثیر می گذارد شایدبرای داشتن یک کسب و کار موفقتر بهتر است نگاهی دقیقتر به رنگ محل کار خود بیاندازیم.

ارسال یک نظر

logo-samandehi