رنگ آمیزی آشپزخانه تنوعی خوشمزه

یکی از دنج ترین مکان ها در خانه شاید آشپزخانه باشد و این نوعی پارادوکس رو در زهن متبادر میکند چرا که معمولا آشپزخانه ها محل جمع شدن افراد خانواده در کنار یک میز است اما نکته مهم این هست که کدبانوی خانه زمان خاصی را در آشپزخانه صرف میکند که همین حضور محیطی دلنشین را طلب میکند. در آشپزخانه دو بخش است که بشترین تاثیرگذاری را در رنگ بندی داخلی آن دارد یکی دیوارها و دیگری کابینت های استفاده شده .

رنگ و استیل همگرایی موفق

برخی طراحان دکوراسیون اعتقاد دارند برای رسیدن به یک دکوراسیون مدرن و باب طبع باید بیشتر از رنگ های تیره مثل سیاه یا خاکستری استفاده شود و در حاشیه با استفاده از طرح های روشن مثل سفید حس تضاد را برانگیخته کرد. استفاده از استیل براق در کابینت ها نیز یکی از انتخاب هایی است که وقتی در کنار رنگ های تیره بسته شود یک نمای مدرن فوق العاده شیک را برای بیننده رقم میزند.

سبز را به خود هدیه دهید

شاید به دلیل پخت‌وپز زیاد البته کاملا با این مورد موافق نیستم چرا که امروزه اهمیت بخت پز در آشپزخانه به تدریج کم رنگ میشود اما با توجه به ماهیت اصلی این قسمت از خانه، گرمای زیادی به‌خصوص در فصل تابستان در ان تولید میشود. یکی از راهکارهای جالب برای ایجاد حس خنکی در این قسمت، استفاده از رنگ سبز است. رنگ سبز، به عنوان رنگی با حس و حالی خنک شناخته میشود. می‌توان گفت این رنگ از ترکیب رنگ آبی و زرد به وجود می آید. آبی یک رنگ سرد و خنک است و هر چه سبز به‌دست‌آمده میزان بیشتری رنگ آبی به همراه داشته باشد، حس سرمای بیشتری را منتقل میکند.

 

در نهایت حتما روی رنگ آمیزی آشپزخانه منزل خود بخصوص در فضاهای کوچک دقت نظر زیادی داشته باشید که گاهی حتی اشتباهات کوچک ممکن است هزینه و وقت زیادی را برای رفع این اشتباهات نیاز داشته باشد.

ارسال یک نظر

logo-samandehi