اجرای چشم نواز نمای بیرونی

به فضای بیرونی ساختمان و یا بنا که سمت و سوی خارجی دارد نمای ساختمان گفته می شود.می توان گفت نما مهم‌ترین بخش یک مجموعه به شمار می آید زیرا با توجه به اینکه نمای ساختمان در مقابل عوامل جوی قرار می گیرد حتما باید در انتخاب مصالح برای نماسازی دقت کافی شود تا نمای ایجاد شده علاوه بر اینکه در مقابل عوامل جوی مقاوم بوده در کنار خود زیبایی لازم را نیز برجسته کند و با داشتن هماهنگی و هم پیمانی با نمای ساختمان‌ های مجاور منشور زیبایی و حس محیطی مطلوب را نیز در خود داشته باشد.

 

آراستگی و تمیز بودن نمای خارجی

ظاهری تمیز و پیراسته بطور چشمگیری نمای بیرونی بنای شما را تعغییر میدهد . رنگ کردن یک دیوار تقریبا به چندین سطل رنگ نیاز دارد که راه راحت تر و ساده تر برای انجام این کار استفاده کردن از اسپری های رنگ پاش و ابزار مشابه است . این رنگ ها علاوه بر کیفیت بالایی که دارد، مقرون به صرفه نیز هست. انتخاب رنگها کاملا سلیقه ای است اما در کنتراست رنگ ها رنگ های تیره تر باعث ایجاد هم قرایی لازم می شود و در از بین بردن بیشتر کثیفی ها و تیرگی ها کارآمدتر است. نکته مهم در هنگام رنگ کردن دیوارها این است که  برای جلوگیری از رنگ شدن پنجره ها و شیشه ها باید آن ها را با روزنامه بپوشانیم تا آسیب و کثیف نشوند.

 

توجه به ساختار معماری در نما

تقارن ها عمودی و یا ترکیبی در اشکال گوناگون می تواند نمای بیرونی ما را متحول کند . میتوانیم محافظ های بیرونی رو از حالت ساده در آوریم و در عوض با طراحی محافظ های زیبا برای پنجره ها به شکلی که هم از نظر امنیتی و هم از نظر زیبایی چشم انداز نما را گسترده تر و خوش نواز تر کند بهره ببریم. البته باید توجه داشت که وظیفه اصلی محافظت از عوامل بیرونی و آب و هوایی مانند باد باران و برف در طراحی های ما فراموش نشود.

 

ارسال یک نظر

logo-samandehi